زعفران یکی از با ارزش ترین ادویه های جهان است و سالیان سال است که در ایران و البته دیگر کشورها استفاده می شود. خرید زعفران هم از همان زمان ها امری مهم و اساسی بوده است. هر روز تقلب های جدیدی در عرضه ابداع می شود و گروهی از عدم اطلاع خریداران و یا بهتر بگوییم خریدارانی که عجله دارند سود زیادی می برند. بیایید کمی راجع به خرید زعفران بدانیم تا بتوانیم بهترین خربد زعفران را داشته باشیم.

چه زمانی می توانید زعفران خیلی تازه داشته باشید؟

زعفران در پاییز برداشت می شود. آبان و آذر را می توان زمان برداشت آن دانست و مطمئناً در همین فصل هاست که می توانید تازه ترین زعفران ممکن را بیابید. ولی در کل زیاد نگران نباشید زعفران تا اوایل بهار و حتی پس از آن هم تازگی مناسبی دارد البته که به بسته بندی هم بستگی دارد و می توان ظروف فلزی و شیشه ای را بهترین ظرف زعفران دانست. در کل بهتر است که زعفران را تا حدی بخرید که مصرف می کنید چرا که بهتر است زعفران بیشتر از یک سال نماند و مصرف شود.

تقلب ها در زعفران و راه های شناخت آن؟

تفلب در زعفران بسیار است و شاید جوانمردانه ترینش رنگ کردن ساقه ها و پوشال ها با رنگ خود زعفران باشد. البته که همه در این حد جوانمرد نیستند و از رنگ برای این کار استفاده می کنند! اما چگونه بشناسیم؟ شاید اولین قدم نخریدن زعفران پودر شده باشد. چرا که نمی توان اصالت آن را به راحتی مورد سنجش قرار داد. در قدم دوم چند راه ساده وجود دارد که شاید بهترین آنها سنجش زعفران با آب گرم باشد. اگر زعفران را در آب گرم بیندازید آب را زرد می کند و خود رنگی سرخ دارد. راه دیگر سایش زعفران در بین کاغذ کاهی است که اگر تقلبی باشد روغنی می شود رنگ پس می دهد.

از کجا بخریم؟

در کجا هستید؟ اگر در ایرانید به بازارهای تهران و مشهد سر بزنید. اگر می خواهید به بازرهای اصلی زعفران دسترسی داشته باشید نیشابور، تربت حیدریه، قائن و … از جمله معروفترین مراکز فروش زعفران نه تنها در ایران که در دنیا هستند.

آنلاین هم می شود؟

بله! هدف اوریج ایران همین است! عرضه بهترین ها به آسان ترین شیوه ممکن در دنیای امروز و با تکنولوژی های جدید ممکن شده است  و شما می توانید به کمک اوریج ایران بهترین های ایران و جهان را تنها با چند کلیک در دسترس خود داشته باشید.